2. Kurs Podstawowy One Brain

ONE BRAIN®-KURS PODSTAWOWY (Basic ONE BRAIN®)

 

Drugi  stopień  rozwija umiejętności zdobyte na kursie Narzędzia Profesji i poszerza je o kolejne techniki pracy ze stresem emocjonalnym. Wprowadza techniki pracy z ciałem, recesję wiekową, programowanie progresji w przyszłość. Koncentruje się na temacie szeroko pojmowanej  dysleksji,  uczenia się, na usprawnianiu funkcji mózgu odpowiedzialnych za procesy poznawcze: pamięć, koncentrację, liczenie, pisanie, czytanie, a także mówienie i lateralizację.

Na tym seminarium uczestnicy poznają przyczyny niezdolności uczenia się. Niektórzy z nas uważają, że już nie muszą się uczyć, bowiem czas szkoły dawno minął. Biorąc pod uwagę funkcje mózgu, proces uczenia się jest nieodłącznym elementem naszego funkcjonowania i korzystamy z tej zdolności przez całe życie. Niektórzy ludzie nie wierzą w to, że mogą poprawić lub rozwinąć zdolność uczenia się. Nasz mózg jest niezwykle doskonałym narzędziem i jeżeli obie półkule mózgowe ze sobą współpracują harmonijnie i jesteśmy pozbawieni stresu, uczenie się może być bardzo przyjemne, łatwe, skuteczne, a nawet sprawiać radość.

Uwolnienie stresu, którego doświadczyliśmy jako dzieci podczas uczenia się, przywraca potencjał mózgu i pozwala na jego efektywne wykorzystywanie.

Podczas kursu uczestnicy poznają techniki integrujące obie półkule mózgowe. Odblokują czytanie, pisanie, liczenie, koncentrację, naukę języków obcych, prowadzenie samochodu, itp., lecz co najważniejsze – odblokują UCZENIE SIĘ ŻYCIA. Zablokowana zdolność uczenia się z tego, co się nam przydarza, zrozumienie błędu i wykorzystanie go jako narzędzia do zmiany, to bardzo ważna umiejętność pozwalająca budować spokojne życie. Drugi stopień pozwala nam poznać siebie i pomóc sobie czuć się lepiej. (3 dni)

 

<< Poprzedni kurs       Następny kurs >>