Three in One Concepts, Inc.

Three In One Concepts to korporacja edukacyjna założona w 1976 roku przez Gordona Stokesa, do której w 1983 roku dołączyli Daniel Whiteside i Candace Callaway. Obecnie ma siedzibę w Thousand Oaks w Kalifornii, a jej Prezydentem jest Anastazya Tomoko- Wada.

Pierwotnym celem Three In One Concepts było pomaganie osobom mającym dysleksję i trudności w nauce. G. Stokes, D. Whiteside i C. Callaway stworzyli Metodę One Brain®, która miała na celu redukowanie stresu emocjonalnego, blokującego potencjał poznawczy i intelektualny człowieka. Od ogłoszenia pierwszego programu w 1983 roku Three In One Concepts opracowało procedury indywidualnych sesji z klientem i szeroki program szkoleniowy, który jest nauczany na całym świecie.

Obecnie celem Three In One Concepts jest pomaganie osobom, które są zainteresowane własnym rozwojem osobistym i zawodowym i chętne do wzięcia za niego odpowiedzialności poprzez integrację Ciała, Umysłu i Ducha.

Metoda One Brain® wspiera rozwój osobisty poprzez system oparty na integracji kinezjologii stosowanej (biofeedback z ciała- biologiczne sprzężenie zwrotne- testowanie mięśni/ testowanie stresu), Barometru Zachowania®Three In One Concepts, Recesji Wiekowej, technik Defuzji Emocjonalnego Stresu oraz Wglądu w Struktury/ Funkcje (genetykę zachowania).

Celem Systemu ONE BRAIN® jest identyfikacja blokad, które zamykają człowieka w reaktywnych wzorcach zachowania, oraz rozładowanie związanego z nimi stresu emocjonalnego poprzez integrację Ciała, Umysłu i Ducha.

Metoda One Brain® w łagodny sposób pozwala na odzyskanie świadomości wyboru w teraźniejszości, aby tworzyć spełnione życie i doświadczać go w związkach osobistych i zawodowych.

Podejście Three In One Concepts jest bardzo delikatne i nieinwazyjne, w którym szanowana jest indywidualność i indywidualna wolność wyboru, godność ludzka i współpraca oparta na zasadach etycznych, gdzie szacunek dla własnej integralności jest bezpośrednio związany z najwyższym dobrem własnym i najwyższym dobrem wszystkich.

TIOC definiuje integralność jako spójność myślenia, odczuwania i zachowania. Według Daniela Whitesida- współtwórcy TIOC- „integralność jest jednością Bycia, Wiedzy i Działania. Do stopnia, w jakim jesteśmy sobą, znamy własną prawdę i działamy zgodnie z nią – jesteśmy jednostką zintegrowaną.” Integralność jest zgodnością z własnymi przekonaniami, działaniem zgodnie z nimi, a na głębszym poziomie jest posiadaniem przekonań zgodnych z własnym esencjalnym ja (duchem) i działaniem zgodnym z własną genetyczną strukturą. TIOC podkreśla, że warunkiem dobrego życia i zdrowia człowieka jest poczucie pełnej integracji zarówno wewnątrz siebie, jak i w relacji ze światem zewnętrznym- naturą i środowiskiem.

 

Anastazya Tomoko- Wada

Urodziła się w 1965 roku w Chigasaki w Japonii, jest najstarsza z czwórki rodzeństwa. Dorastała w Japonii, mieszkała w Szwajcarii, w Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Studiowała w Akademii Sztuk i uzyskała tytuł licencjata z wokalu, a na Uniwersytecie Drexel uzyskała tytuł magistra w dziedzinie zarządzania sztuką. Studiowała psychologię, aby otworzyć przewód doktorski z neuropsychologii, ale zmieniła decyzję, kiedy odkryła książkę „Basic One Brain”. Od 1988 roku odbyła kursy One Brain Method®Three In One Concepts w Filadelfii, Pensylwanii i Burbank w Kalifornii, stając się Facilitatorem i Instruktorem One Brain Method® i Touch For Health. Współpracę z klientami rozpoczęła w 1989 roku. Jej nauczycielem i mentorem był Gordon Stokes.
Od 2008 roku pełni funkcję Prezydent Three In One Concepts.