FAQ

Co to znaczy One Brain®?

One Brain Method® tłumaczy się w dwojaki sposób: jako JEDEN MÓZG lub JEDNOLITY MÓZG, co oznacza zintegrowaną i płynną pracę wszystkich jego struktur w procesach umysłowych, emocjonalnych i wegetatywnych jednocześnie. Zgodnie z filozofią Three In One Concepts, Metoda One Brain® służy do usunięcia stresu emocjonalnego i przywrócenia Integralności Ciała, Umysłu i Ducha.


Czy praca Metodą One Brain jest terapią?

Nie, praca Metodą One Brain® nie jest terapią, a osoby nią pracujące nie powinny być nazywane terapeutami.
Praca Metodą One Brain ma wymiar edukacyjny i polega na uwalnianiu stresu emocjonalnego, który jest przyczyną naszych blokad i ograniczeń.

 

Czy Metoda One Brain® leczy?

Nie, Metoda One Brain nie jest metodą leczniczą, a edukacyjną. W naszej pracy nie zajmujemy się chorobami i symptomami fizycznymi. Zajmujemy się stresem emocjonalnym, którego skutkiem mogą być problemy fizyczne. Kiedy mózg uwolni się od stresu, ciało w naturalny sposób leczy się samo.


W czym pomaga Metoda One Brain®?

Odpowiedź na to pytanie znajduję się w zakładce W czym pomaga?


Komu pomóc najpierw? Dzieciom, czy ich rodzicom?

Bardzo często zgłaszają się do mnie rodzice, którzy proszą o pomoc tylko dla swych dzieci, chociaż sami potrzebują wsparcia. Pragnę podkreślić, że dziecko nie miałoby problemów, gdyby rodzice byli ich pozbawieni. Jeśli któryś z elementów systemu rodzinnego jest "chory", cały system zacznie z czasem chorować. Aby pomóc dziecku, należy w pierwszej kolejności uporządkować życie dorosłych, rodziców, od których dziecko uczy się wielu zachowań i relacji. Wiedza o życiu wynoszona z domu jest fundamentem życia dziecka w dorosłości. To od nas-rodziców- zależy to, jaki będzie los naszych dzieci.


Ile trwa odblokowanie?

Odblokowanie to proces, który jest ustrukturyzowany i wymaga doprowadzenia do końca. Zazwyczaj odblokowanie dziecka trwa około 50 minut, natomiast odblokowanie osoby dorosłej może trwać od jednej godziny do nawet dwóch godzin. Średnio czas odblokowania dorosłego to półtorej godziny.


Ile trzeba przejść odblokowań?

Czas trwania procesu uzależniony jest od ilości sesji-odblokowań i częstotliwości ich przeprowadzania. Ilość sesji określana jest indywidualnie po przeprowadzeniu wywiadu. Nie ma konkretnych ram czasowych, w których powinien się zamknąć proces, ani zaleceń, jak często można prowadzić sesje. Zazwyczaj odbywają się one raz na trzy tygodnie/ na miesiąc. Wszystko zależy od sił i możliwości osoby zainteresowanej. Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy wziąć udział w pełnym procesie odblokowania stresu. Im szybciej, tym lepiej.


Czy Metoda One Brain® jest skuteczna?

Opierając się na własnym doświadczeniu (własnych odblokowaniach), kilku tysiącach przeprowadzonych odblokowań i informacjach zwrotnych klientów, nie waham się mówić o skuteczności prezentowanej metody i moich dokonań.
Zazwyczaj pracuje się jeden raz z danym problemem, wprowadzane zmiany są trwałe i nie wymagają ponownego przepracowywania. Jeżeli problem nie jest w pełni usunięty, oznacza to, że jakieś emocje i doświadczenie z przeszłości podtrzymuje dany problem. Wtedy należy przeprowadzić kolejne odblokowanie/ odblokowania, do uzyskania potrzebnego efektu.


Czy Metoda One Brain jest neutralna religijnie?

Tak, Metoda One Brain nie ma nic wspólnego z religią, chociaż odnosi się z szacunkiem do religii jako takiej i jej wyznawców. Metoda pracuje z mózgiem, z emocjami, a te ma każdy człowiek bez względu na rasę i wyznawaną religię.