Daniel Whiteside

  • Daniej Whiteside, współtwórca Three In One Concepts
  • Daniej Whiteside, współtwórca Three In One Concepts
  • Daniej Whiteside, współtwórca Three In One Concepts

Daniel Whiteside
(1933 - 2013)


Współtwórca Three In One Concepts.
Z wykształcenia filolog angielski (mgr) i personolog (doktorat z Personologii w Interstate Collage of Personology w San Francisco).
W 1983 roku Daniel Whiteside dołączył do Gordona Stokesa, aby współtworzyć  Three In One Concepts w obecnej formie - wielowymiarowe dzieło skupione na integracji ciała, umysłu i ducha.

Od ósmego roku życia Daniel interesował się psychologią osobowości. Jego rodzice Robert i Elisabeth Whiteside założyli pierwszą szkołę wyższą Personologii w Stanach Zjednoczonych.
Znany na całym świecie poprzez pionierską pracę w zakresie genetyki behawioralnej Daniel uczestniczył jako gość w wielu programach radiowych i telewizyjnych, jak również pojawiał się w kilku nagrodzonych edukacyjnych filmach i na video. Jest autorem wszystkich publikacji Three In One Concepts® we współpracy z Gordonem Stokesem.
Niezwykła erudycja, znajomość literatury, archeologii, historii, sztuki, muzyki, neurologii i metafizyki - połączona z rozumieniem ludzkich skłonności charakteryzuje programy Three In One Concepts. Jego istota szczególnie odczuwalna jest w tekstach autorskich zaawansowanych programów: Związki w Zagrożeniu; Dzieciństwo, Seksualność i Starzenie się; Dojrzewanie, Dojrzałość i Miłość; Bóg, Wina i Chciwość; Jedność; Seksualność, Dziecko jako Rodzic.
Przed rozpoczęciem współpracy z Three In One Concepts Daniel był współautorem powieści "Fire Goddess" (1971) i współautorem filmu „How to Win over Yourself and Other People: Assertiveness Techniques and Traits”. (1976. Robert L. Whiteside and Daniel Whiteside).

Od 2009 roku Daniel zdecydował się realizować swoje niezależne projekty, ale zawsze będzie doceniany za błyskotliwy wkład, jaki wniósł jako współtwórca Three In One Concepts.
Zmarł 20.10.2013 roku w wieku 80 lat.