Warsztaty Vedic Art

  • Jadwiga Lidia Lula

Warsztaty Vedic Art prowadzi w Centrum Rozwoju Holistycznego

Jadwiga Lidia Lula

Nauczyciel Extrakompetencyjny Vedic Art.

 

”Przygodę z Vedic Art rozpoczęłam wiosną 2012 r. Zostałam gościnnie zaproszona na wycinek warsztatów. Tak bardzo spodobało mi się malowanie i proces tworzenia, że chciałam dalej i dalej poznawać Vedic Art.
Kiedy dowiedziałam się, że Curt Kallman twórca metody czerpał inspirację z wiedzy Wedyjskiej, zapragnęłam ukończyć kurs nauczycielski w Indiach.
Marzenie stało się realne i tak w styczniu 2014 roku na południu Indii w Keralii pod palmami z widokiem na ocean indyjski, poznawałam kolejny stopień kreacji.
Malowanie uczy mnie w szczególny sposób bycia uważną i obecną. To, co się wydarza i czego uczę się o sobie będąc w procesie tworzenia, jest cudownym doświadczeniem.”

  • Jadwiga Lidia Lula
  • Jadwiga Lidia Lula - obraz

 


HISTORIA VEDIC ART

Tekst i fotografia pochodzą ze strony: vedicart.pl
Dziękuję Panu Jackowi Poteralskiemu za zgodę na wykorzystanie informacji o Vedic Art.

 

  • Curt Kallman
  • Curt Kallman

„Curt Källman był absolwentem i wykładowcą Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Należał też do grupy nauczycieli medytujących medytację transcendentalną TM. Na jednym ze spotkań grupy medytującej, otrzymał od twórcy metody Medytacji Transcendentalnej. Maharishiego Mahesh Yogi znanego też jako „jogina Beatlesów” 17 zasad Ved.
W 1974r. Maharishi Mahesh Yogi poprosił Curta Källmana, by zbudował podwaliny do nauczania sztuki Vedy na Zachodzie i stworzenie wolnego kształcenia w sztuce, które jednocześnie krok za krokiem ( zasada po zasadzie) naucza sztuki życia.
W 1988 roku po 14-tu latach przygotowań Curt Källman rozpoczął rozpowszechnianie sztuki Vedic Art na terenie Szwecji i całej Skandynawii. W 1988 roku założył szkołę Vedic Art, spontanicznego malowania zgodnie z 17-toma zasadami Wed.
Swoje obrazy wystawiał w Anglii, Norwegii, Niemczech, USA i Szwajcarii. Jest bohaterem książki De 17, będącej jego artystyczną biografią.

Dwukrotnie Curt Källman odwiedził Polskę w 2009 roku. Poprowadził wtedy osobiście zajęcia dla kilkudziesięciu osób.
Curt Källman odszedł 18. 12. 2010r. w wieku 72 lat. Przekazał misję rozpowszechniania metody Vedic Art na świecie swojemu synowi Johannesowi Källmanowi , który kontynuje jego dzieło.”

 

Więcej informacji o Vedic Art przeczytasz na stronach:
vedicart.pl
malarstwointuicyjne.pl