Gordon Stokes

  • Gordon Stokes, współtwórca One Brain
  • Gordon Stokes, współtwórca One Brain

Gordon Stokes
(1929 - 2006)

 

Założyciel i twórca Three In One Concepts, Inc.
Dzieciństwo i młodość spędził w Salt Lake City w stanie Utah. Wywodził się z rodziny ziemiańskiej. Wykształcenie zdobył na Utah Collage.
W 1960 roku w Sacramento w Kalifornii zaczął studiować Personologię (Struktury/ Funkcje- genetykę zachowania), dzięki czemu poznał Daniela Whitesida i nawiązał z nim wieloletnią współpracę.
Gordon Stokes oficjalnie utworzył Three In One Concepts, Inc. 15 września 1976 roku jako korporację edukacyjną. W1983 roku, wraz ze swoimi partnerami Danielem Whitesidem i Candace Callaway, zaczął się koncentrować na tworzeniu Three In One Concepts w obecnej formie.
W latach 70-80 ubiegłego stulecia przez ok.10 lat był dyrektorem szkoleniowym The Touch For Health Foundation i wieloletnim współpracownikiem Johna Thie, twórcy metody Touch For Health. Jego badania w zakresie Kinezjologii Stosowanej mają ogromny wkład w kinezjologię i programy szkoleniowe w tej dziedzinie.

Gordon włączył w Metodę One Brain® wszystko, czym się interesował przez całe życie- Treningi Efektywnego Rodzicielstwa, Kinezjologię Stosowaną, Personologię, neurologię, akupresurę, psychodramę. Wynikiem tych zdolności i wiedzy są programy bogate w umiejętności komunikacyjne, jak również zagadnienia związane z pracą z ciałem.

Gordon Stokes zostanie zapamiętany jako kwintesencja mistrzowskiego nauczyciela, który wzbudzał zaufanie każdej osoby, którą poznał, dzięki swojej łagodności, niezłomnej akceptacji, nieustającej cierpliwości oraz niezwykłemu dostrojeniu i szacunkowi dla każdej osoby. Mimo ogromnych osiągnięć, był niezwykle skromnym człowiekiem.
Jego książka Without Stress Learning Can Be Easy, 1996 ("Bez stresu nauka może być łatwa") była wielokrotnie nagradzana i została przetłumaczona na siedem języków.
Zmarł 13.08.2006 w wieku 77 lat.

Łagodny, akceptujący duch Gordona żyje w sercu metody One Brain® Three In One Concepts.