Co to jest odblokowanie?

Jeżeli przywrócę w sobie Upragnione Stany Umysłu, w kontakcie z psami będę spokojna i bezpieczna. Jak to zrobić?

 

KROK 4.

Testem mięśniowym określamy wiek przyczyny.

Mój przykład: wiek przyczyny 5 lat i 10 miesięcy

 

KROK 5.

Określamy w tym wieku poziom stresu i motywacji do zmiany, jak również pozycję na Barometrze Zachowania.

Mój przykład:

  • Poziom stresu: 100%
  • Poziom motywacji do zmiany: 0%
  • Barometr Zachowania taki sam jak w pierwszym testowaniu w teraźniejszości.

 

KROK 6.

Stosujemy techniki uwolnienia stresu emocjonalnego, które pomagają Osobie przypomnieć sobie dane zdarzenie.

Mój przykład:

Oto moje wspomnienie opisywanego zdarzenia: Przypominam sobie podwórze i garaż przy domu, w którym mieszkałam jako dziecko. Patrzę na to z pozycji obserwatora. Widzę siebie kręcącą się po podwórzu i znajdującą jakiś duży metalowy przedmiot. Czuję w pobliżu obecność taty, wydaje mi się, że jest w garażu. Wpadam na pomysł, aby zanieść ten przedmiot tacie. Kiedy idę w jego kierunku, czuję, że coś mi skacze na plecy, przewraca mnie. Zaczynam krzyczeć... Słyszę warczenie i szczekanie psa...i widzę tylko nogi taty...

 

Dla wielu z nas wspomnienie traumatycznego zdarzenia jest bardzo bolesne i często zdarza się, że nie chcemy tego ponownie przeżywać. Dzięki temu, że Metoda One Brain pozwala na przeprowadzenie procesu z pozycji obserwatora, nie wchodzimy w tę sytuację a jedynie oglądamy ją na mapie naszego umysłu. Rozmawiamy o emocjach, które były określone Barometrem zachowania. Zdarza się, że nas to porusza, zdarza się, że popłyną nam łzy, ale są to emocje uzdrawiające, a stała obecność Konsultanta podczas odblokowania zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Zadaniem Konsultanta jest wyprowadzenie Osoby z negatywnych emocji wzbudzanych przez to doświadczenie i ugruntowanie jej w pozytywnych Upragnionych Stanach Umysłu określonych Barometrem Zachowania.

Techniki Metody One Brain bazują na takiej właściowści mózgu, że nie odróżnia on wyobrażenia od rzeczywistości. Dowód? Czy zdarza nam się martwić czymś, czego jeszcze nie ma? Czy na myśl o cytrynie, ślina napływa nam w usta?

Nasz mózg reaguje na wszystko, o czym pomyślimy, dlatego też możliwe jest wzbudzenie w nim POZYTYWNYCH EMOCJI poprzez wprowadzenie pozytywnego wyobrażenia.

 

Mój przykład:

Wyobrażam sobie, że mam psa, który wygląda jak ten, którego mam dzsiaj - jest to przepiękny biszkoptowy labrador o imieniu Luna. Jest jeszcze szczeniakiem, więc jest radosny i ufny. Chodzę sobie po podwórku koło domu, w którym mieszkałam jako dziecko i bawię się z Luną. Znajduję na ziemi jakiś przedmiot, podnoszę go i zanoszę tacie. Luna biegnie za mną i entuzjastycznie merda ogonkiem na widok taty. Oddaję ten przedmiot tacie i biegnę na podwórko, aby bawić się z moim ukochanym psem. Doświadczam tego tak, jakgdyby działo sie to naprawdę. Uśmiecham się, czuję się rozbawiona i spokojna w kontakcie z psem.

 

Wprowadzenie pozytywnego doświadczenia na miejsce negatywnego jest najważniejszą techniką metody One Brain. Ten proces właśnie nazywamy odblokowaniem emocjonalnego stresu, czyli defuzją.